Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy znajdziesz na telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Sieci komputerowe znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć będzie funkcjonalna, decyduje wiele parametrów. Powinna rzecz jasna być bezpieczna i zapewniać dużą jakość transmitowanych sygnałów, jednak równie ważna będzie opcja bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie nowych przyłączy nie powinno wiązać się z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych prac – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście dostępne są urządzenia, dzięki którym skalowanie sieci jest szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeśli konieczne będzie powiększenie sieci – na przykład wówczas, gdy nowy abonent zamówił usługę – musimy jedynie podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego rodzaju posiadają osiem wtyczek, jednak u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście liczba gniazd – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, jednak w większych obiektach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej ilości gniazd. Niezwykle ważna okazuje się także separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje ona na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 decybeli. Jest to istotne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]