Biżuteria na wiele okazji – kolczyki wiszące

Dalsze informacje o wiszących kolczykach.

Kolczyki są jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. Zakładają je nie tylko panie – od kilkunastu lat cieszą się też rosnącym popytem wśród panów, zwłaszcza tych ceniących sobie niekonwencjonalny styl. Nie można jakkolwiek zaprzeczać, iż przytłaczająca większość kolczyków produkowana jest dla pań. Niezwykle dobrze wyglądają zwłaszcza wiszące kolczyki. Są one bardziej zauważalne i tym samym w zdecydowanie mają wpływ na to, jak inni postrzegają naszą kreację. To z tego powodu są nadzwyczaj popularne pośród kobiet w różnym wieku i ubierających się w odmiennych stylach. Znaczne zróżnicowanie wiszących kolczyków umożliwia dobranie ich do praktycznie dowolnej kreacji. Jak jednak wybrać wiszące kolczyki najlepsze do danej okazji? Na co powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – oddziałują na postrzeganie twarzy

Długość kolczyków i ich kształt to aspekty w największej mierze rzutują na to, jak optycznie jest widziana twarz, zatem warto wziąć je pod uwagę wybierając wiszące kolczyki. Krótsze kolczyki wiszące sprawiają, że twarz wydaje się okrąglejsza, natomiast te dłuższe (w sklepach kupimy wzory mające nawet 6-7 centymetrów) wyciągają ją. Tu gigantyczne znacznie posiada też design kolczyków. Podłużne przyczyniają się do wyszczuplenia owalu, zaś te bardziej koliste – wręcz na odwrót. W sklepach znajdziemy również kolczyki bardziej neutralne, które nie zmieniają przesadnie postrzegania kształtu naszego oblicza – tutaj koniecznie powinniśmy napomknąć między innymi o kolczykach łezkach.

Wiszące kolczyki – do jakich stylizacji je założyć?

Poszukując wiszących kolczyków prawidłowo dobranych do konkretnego ubioru trzeba pamiętać, iż są one nader rzucającym się w oczy elementem. W towarzystwie innej odznaczającej się biżuterii mogą zatem sprawiać wrażenie przesady. W związku z tym rekomenduje się wystrzegać się noszenia ich do grubych bransoletek, zegarków czy kolii. Wiszące kolczyki będą za to prezentowały się bardzo dobrze, jeśli w stylizacji będą najsilniejszym akcentem – w rzeczy samej pod warunkiem, iż będą tworzyć spójną całość z butami, sukienką oraz stylizacją włosów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]