Kolczyki z ametystami

Jeśli chcesz nabyć ametysty, kliknij tutaj

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Mozambiku, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.