Lampworki – co to jest?

Więcej o lampworkach na www.bizutik.pl

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny rodzaj paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane samodzielnie – szkło rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie także możemy wykonać je w domu, ale lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do których strojów szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem ognia topnieje, a to umożliwia danie mu dowolnych kształtów. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym centrum – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do normalnych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi sneakersami. Nie oznacza to jednak, że będą dobrze wyglądały jedynie przy takich strojach – to tylko kwestia pomysłowości.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]