Srebrne wisiorki

Chcesz nabyć wisiorki? Koniecznie odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi też kontakt z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.