Topaz mistyczny – technologia produkcji

Kup topaz mistyczny

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku można mylnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera purpurowy odcień, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty przynosi wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się też mnogość kolorów, dzięki której prościej można wybrać ozdoby do danej kreacji.