Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Więcej informacji o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Gdy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wyczekiwany przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to niesłychanie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od owego palca prowadzi żyła prowadząca prosto do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy sprowadzili do Europy obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z łodyg trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoje całkowite zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, tymczasem materiały te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, przy czym znaczący przyrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień ze sporym diamentem, jednak potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych metali oraz kamieni jest ogromny. Poza diamentami wykorzystuje się topaz, szafir bądź rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, niemniej jednak nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i różnych rodzajów złota (czerwonego, białego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przekonanie, że narzeczony musi wydać na niego co najmniej dwumiesięczną pensję. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych elementów: surowca, wykorzystanego kamienia, liczby karatów czy wzoru, dlatego każdy znajdzie ładny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania i miłości, dlatego jego koszt ma drugoplanowe znaczenie. Liczy się to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]