Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Potrzebujesz 1 uncji złota? Skieruj się tutaj.

Często myślimy o emeryturze i o przyszykowaniu się na tzw. “czarną godzinę”. Dlatego na ogół zabiegamy o to, by od czasu do czasu odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie czy też na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże ta metoda jest coraz mniej korzystna – stała inflacja i małe oprocentowanie lokat sprawiają, iż oszczędności nie dają zysku, a nawet z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza spada. Nie zaskakuje zatem fakt, że wzrasta popyt na inne metody inwestycji, w tym również kupno złota inwestycyjnego.

Co o złocie lokacyjnym mówi polskie prawo?

Inwestycja w kruszce opiera się na kupieniu ich w chwili, gdy ich cena na rynku jest niska i ich sprzedaży, gdy ta cena zacznie wzrastać. Ale warto uwydatnić, że nie każdy produkt ze złota jest uznawany za kruszec inwestycyjny, wobec tego przykładowo skupowanie biżuterii nie można nazwać inwestycją w złoto. To, co można nazywać złotem lokacyjnym jest klarownie określone przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z aktualnej ustawy jest to głównie złoto o próbie 0.995 lub wyższej w sztabkach lub płytkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymagania, żeby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wyemitowane nie dalej niż w 1800 r. i co ważne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monety bulionowe nie są numizmatami, więc nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne określają jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego – złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Nabycie złota inwestycyjnego możliwe jest też online

W sklepach polskich dystrybutorów złota lokacyjnego bez przeszkód spotkać można popularne monety bulionowe z m.in. USA oraz Chin, jak i złote sztabki. Zamówienia można składać również online i nie jest to propozycja tylko dla majętnych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą w internecie bogatą ofertę sprzedaży złotych monet o wadze 1/10, 1/4 i 1/2 uncji trojańskiej, jak i złota w sztabkach o wadze 1, 2 i 5 g. Dostępne jest też złoto w tzw. „combibarach” umożliwiających odcięcie, a następnie odsprzedanie indywidualnych płytek kruszcu.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]