Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Szukasz informacji o tym, jak działa mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację przelewów. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym oraz dużym firmom.

Na czym polega mass collect?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezwykle proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach, a także wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (przelew pocztowy, standardowy przelew czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania manualnego, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek, które mogą wyniknąć w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie wpływających opłat – zalety mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, również takiej, która każdego miesiąca obsługuje poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]