Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Koniec bezskutecznych poszukiwań! Online kantor znajdziesz na www.kantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednakże w błyskawicznie zmieniającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z minionej doby. Kolejnym i niezwykle ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory online oferują także kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, gdy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w określonym przez klienta terminie.

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz dużą autonomię w dyspozycji własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki wzięte w obcej walucie oraz osoby uczące się lub pracujące poza granicami Polski. Jednakże zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]