Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje bardzo wielka grupa Polaków, którzy nie mogą zaciągnąć kredytu, gdyż nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Banki najczęściej mają własne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, określające kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już zaciągnięte pożyczki. Na szczególne problemy powinni być gotowi ci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Należą do nich przede wszystkim studiujący i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają niskie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z tym, że kredyt nie będzie im udzielony, powinni liczyć się także emeryci. Oczywiście finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące za granicą. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank ma mniej rygorystyczne zasady i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie więc kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym planuje się zaciągnąć kredyt. Świetnym pomysłem jest też na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, lecz wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.