Polskie monety kolekcjonerskie ze złota i srebra

Jeśli chcesz zamówić monety numizmatyczne, kliknij tu.

Monety to nie tylko pieniądz, ale również obiekt westchnień kolekcjonerów z całego świata. Numizmatyka, stanowiąca pierwotnie dziedzinę nauki badającą medale, monety a potem też banknoty, z wolna przerodziła się w modne hobby. Liczni hobbyści traktują z kolei gromadzenie monet jako sposób na inwestycję oszczędności w mienie, mogące po pewnym czasie przynieść niemałe dochody. Perfekcyjnie wykorzystują to światowe mennice, każdego roku wybijające ogromne ilości ciekawych złotych oraz srebrnych monet okolicznościowych.

Srebrne i złote monety okolicznościowe – hobby, które może dać dochód

Powodów, dla których hobbiści kolekcjonują monety i banknoty może być mnóstwo. Niektórzy skupiają się na numizmatach emitowanych w związku ze zbliżającą się rocznicą pamiętnego wydarzenia historycznego bądź narodzin czy śmierci ważnej znakomitości ze świata sztuki albo polityki. Drudzy fascynują się środkami płatniczymi, zatem zbierają pieniądze rozmaitych krajów. Jeszcze inni szukają monet, których grafika posiada sprecyzowany motyw, przykładowo związany z architekturą albo przyrodą. Jest natomiast grupa osób, której nie interesują popularne numizmaty wybijane w pokaźnych nakładach z miedzi, mosiądzu oraz niklu, a która skupia się na monetach kolekcjonerskich ze szlachetnych kruszców, najczęściej ze srebra oraz złota. Rzecz jasna, tego typu numizmaty już w dniu emisji są po wielokroć droższe aniżeli normalne monety okolicznościowe, lecz trzeba mieć świadomość, iż ich nabycie bywa świetną inwestycją. Z czasem wartość złotych oraz srebrnych numizmatów nierzadko wyraźnie wzrasta, nie tylko ze względu na ograniczaną ilość konkretnego wzoru, ale też z powodu realnego wzrostu ceny kruszcu, którego zostały one wykonane.

Co wpływa na koszt numizmatu?

Kolekcjonerom skupiającym się przede wszystkim na numizmatach produkowanych nad Wisłą na pewno nie brak ciekawych okazów do kolekcjonowania. Tylko w ostatnich paru latach Mennica Polska wybiła takie numizmaty jak przykładowo seria Historia polskiej muzyki rozrywkowej z wizerunkami między innymi Krzysztofa Komedy i Grzegorza Ciechowskiego oraz 100-lecie polskiej flagi państwowej. Większa część polskich monet numizmatów to srebrne numizmaty o nominale 10 zł. Ich koszt, zależnie od daty emisji, nakładu i wagi, waha się od 100 do czasem 300 zł. Takie numizmaty zabezpieczone są najczęściej kapslem albo sprzedawane w holderze.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]