Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Jednak co zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki dobrze wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na objętość plików oraz rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest popularniejszy. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.