Podkoszulki z nadrukiem to nie tylko doskonała forma reklamy marki, ale też oryginalny pomysł na podarek. Jak można posłużyć się personalizowanymi koszulkami? Jakich technik druku używa się współcześnie przy produkcji tego rodzaju gadżetów?
Podkoszulki z nadrukiem i ich wykorzystanie nie tylko w promocji
Podkoszulki są często wykorzystywane w reklamie – służą do promocji przedsiębiorstw, usług oraz wydarzeń. T-shirt ze spersonalizowanym nadrukiem może być ofiarowywany partycypantom targów edukacyjnych czy też wydarzeń sportowych. Firmowe logo nadrukowane na koszulkę jest dobrze widoczne i bez trudu przykuwa uwagę ewentualnych odbiorców. podkoszulki z nadrukiem można także użyć do integracji pracowników organizacji, przykładowo jako część wspólnej identyfikacji nakładany w trakcie szkoleń lub eventów firmowych. Oprócz tego koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można wykorzystać w życiu prywatnym – to ciekawy pomysł na upominek, między innymi z okazji dnia urodzin, Dnia Dziadka lub wieczoru kawalerskiego. Spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny zyska zupełnie inny wymiar, jeśli wszyscy obecni przebiorą się w t-shirty z zabawnym napisem.
Popularne techniki nadruku na koszulkach reklamowych
t-shirty reklamowe powstają przy zastosowaniu nowoczesnych technologii nadruku. Z reguły jest nim sitodruk, czyli metoda, w której każdy kolor obrazu jest odwzorowany odrębnie na siatce, np. z włókien lub metalowej. Potem specjalny barwnik przeznaczony do tkanin jest przeciskany przez ten szablon. Powstające w tym procesie grafiki czy też teksty wyróżniają się rewelacyjną wytrzymałością – podkoszulki można prać wiele razy nie martwiąc się o zrujnowanie nadruku. Sitodruk umożliwia stosowanie właściwie dowolnego koloru oraz uzyskanie ciekawych efektów, między innymi gradientów, a oprócz tego opłaca się niesłychanie przy dużych nakładach. Do nadruku na gadżetach reklamowych stosuje się również flock, termodruk, tampodruk i transfer cyfrowy. Termotransfer przydaje się do niewielkich druków – nawet pojedynczego egzemplarza! Technika ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flock bądź flex. Także w tym przypadku uzyskuje się ogromną wytrzymałość.