Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Zainteresowany Dolomity trekking? Zajrzyj tu.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno znają na pamięć prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, lecz osoby, które często uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się imponującymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich także bezpieczne trasy

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą ilością turni, ostrych grani i baszt skalnych, które w ciągu dnia przez promienie słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują bardzo strome stoki, wiele urwisk i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich także mnóstwo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość turystów uprawiających trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie oczaruje przeprawa przez Dolomity po via ferratach, czyli po trasach zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Plan wypraw tego typu jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób fizycznie bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, przemierzając mniej strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na szczyt Averau oraz grupę Tre Cime.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]