Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Sprawdź informacje o trekkingach.

Górskie wycieczki mają różne formy. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji i minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania podczas kilkudniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, największym powodzeniem cieszą się wschodnia część Karpat, Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]