Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Korzystna oferta trekkingów w Himalajach.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy powoduje również samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]