Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Na http://tinyurl.com/y6eb4tuj uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają zwłaszcza możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, malownicze widoki, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto też zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby ochroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]