wyprawy, wyprawy górskie

Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności szlaków sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte kłopoty mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]