alpy zachodnie wycieczka

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Polscy sympatycy gór, którzy znają już na wskroś każdą marszrutę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, ostatecznie zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najbardziej znane wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, którego obszar obejmuje parę europejskich państw, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Nordend – 4609 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Les Droites albo Aiguille du Dru. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – cudowne przeżycie

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest wiele intrygujących ofert skierowanych do miłośników gór o różnorodnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz posiadają dobrą kondycję fizyczną i nabyli już umiejętność jazdy na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy przede wszystkim na części szkoleniowej, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w ograniczonych, zwykle siedmioosobowych grupach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym doznaniem, niosącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]