malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX wieku stara się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się przyswoić sobie znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Jest sporo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który pomimo że został stworzony jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. Corel Painter, ArtRage czy Krita, w których przy wykorzystaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelą, farbami akrylowymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, lecz by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania i niezbędne triki używania pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]