Skitury – wycieczki po górach na nartach

Wejdź w to miejsce, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta skitur.

Większość osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam przeważnie wyłącznie po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – zalecane jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego odpoczynku w górskim domku i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie stosunkowo wyczerpujących, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart i butów.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie doskonale poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są idealne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]