Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Więcej szczegółów o budowie domów drewnianych Małopolska na domygoralskie.com.

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także ogromnymi stratami energii. Teraz wygląda to diametralnie inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to na ten moment bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują także innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt architektowi z doświadczeniem

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]