Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Domy drewniane Małopolska kupisz na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest używana też papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór czy swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna idealnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]