Wynajem szalunków – na czym to polega?

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak wartościowej oferty wynajmu szalunków Kraków!

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, ale łatwo zaobserwować także konstrukcje wykonane z metalu, a czasem nawet plastiku. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie zawsze ekipy remontowe mają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się również obsługa klienta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy mówią dotychczasowi kontrahenci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]