Zadaszenia tarasowe – nowoczesne pergole lamelowe i materiałowe

Jeśli szukasz pergoli tarasowej w Warszawie, koniecznie wejdź na www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz swój dom z ogrodem i myślisz się jak najlepiej zagospodarować tę przestrzeń, by stała się maksymalnie funkcjonalna? Pragniesz przebywać sporo czasu poza domem, nie tylko w ciepłe dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest zakup wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci cieszyć się takim wypoczynkiem niezależnie od warunków atmosferycznych.

Pergola tarasowa – szerokie możliwości dobrania wielkości i koloru poszycia

Pergole mogą być elementem stałym albo mobilnym, czyli rozkładanym i składanym w zależności od potrzeb, przy czym właściciele domów z reguły decydują się na modele całoroczne. Pergola zbudowana przy ścianie budynku formuje kryty taras, co nierzadko znacznie zwiększa przestrzeń użytkową domu. Pergola tarasowa ochrania domowników i ustawione pod nią przedmioty przed opadami oraz słońcem. Sporo dostępnych w sprzedaży modeli pergoli da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako autonomiczną zabudowę wkomponowaną w przestrzeń ogrodu. Trzeba dodać, że niektóre modele zadaszenia tarasowego można zamontować także w przestrzeni między dwoma murami. Obecnie zadaszenia tarasowe wytwarzane są z mocnych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Pergole w pełni wykonane z drewna są już rzadkością.

Nowoczesne modele pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają niesłychanie duże możliwości dopasowania ich pod kątem rodzaju i barwy poszycia lub kubatury. Osoby niezmiernie wymagające bez problemu znajdą też zadaszenia wyposażone w użyteczne udogodnienia, np. wydajne systemy odprowadzania deszczówki, oświetlenie LED, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, choć w dalszym ciągu sprzedawane są modele ustawiane manualnie.

Pergola lamelowa czy materiałowa – jaką wybrać?

Osoby, które zdecydowały się na kupno pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pierwszej opcji zadaszenie skonstruowane jest z lameli, innymi słowy “piór” działających podobnie jak żaluzje. Użytkownik może sterować kątem ustawienia lameli, dostosowując tym samym natężenie światła wpadającego przez dach lub całkowicie go zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (najczęściej jest to wodoodporna i mocna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Dach można całkiem zamknąć lub otworzyć, ewentualnie pozostawić go po części odsłoniętym. Obie te opcje znakomicie się sprawdzają, dlatego wybór jednego z tych rozwiązania zależy już całkowicie od preferencji klienta i jego indywidualnych potrzeb.

Nasze dane kontaktowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]