Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Kliknij w to miejsce jeśli masz problem z wirusem na stronie internetowej.

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się już na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony malware, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania?

Ze witryny internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Treści na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na stronie znalazłeś linki do obcych Ci portali? To tylko parę z częstych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji potrzebne jest błyskawiczne działanie w celu usunięcia przyczyn infekcji i przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie malware z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć także konieczne czynności w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Naprawa wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, iż analogiczny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas, dlatego ważne jest okresowe uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]