Co oferuje biuro rachunkowe?

Uzyskaj więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice na http://brabis.pl.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistęksięgowego na etat, a ich szefowie nie zawsze umieją starannie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu z nas – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Zalety korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy specjalistom ds. rachunkowości, zyskamy gwarancję, że skutkiem potencjalnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty obsługi często zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]