Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Utylizacja mebli Kraków - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych względów. By nie zajmowały przestrzeni domu, z reguły przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy albo na poddasze. Kłopot jednak w tym, że po wielu latach i te pomieszczenia stają się na tyle zapchane, iż normalne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z mieszkania, poddasza i piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Odpady takie jak stare meble, sprzęty elektroniczne, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy elementy ram okien nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem auta lub przyczepą. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą także profesjonalną pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – ponowne użycie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do złożenia nowych biurek, krzeseł bądź regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]