Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Remont mieszkania, budowa lub przebudowa domu, sprzątanie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, gdy nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najrozsądniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, boisk czy trawników.