Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Skieruj się w to miejsce, jeżeli interesuje Cię korzystna oferta chrzcin w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym wielkim rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, wobec tego dbają o to, aby wszystko w ten dzień było idealne. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudne, szczególnie jeśli na chrzcie ma pojawić się spora liczba krewnych oraz przyjaciół. Poniżej otrzymasz garść porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojej obecności

Wiele lat temu chrzciny odbywały się od razu po urodzeniu pociechy, nierzadko wręcz tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzest przeistoczył się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, stąd też jest planowany zazwyczaj kilka miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to skrupulatne rozważenie istotnych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym odbędzie się obrzęd. Wybierając w parafii dzień obrzędu warto uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest wymagane do ustalenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się także wskazać, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina zazwyczaj kupuje zabawki, lecz rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak przykładowo kocyki dla dziecka, zestaw ubrań oraz fotelik do auta.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze 20 lat temu chrzciny planowano na ogół w domu rodziców malucha, z tej przyczyny nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele byli gośćmi odświętnego przyjęcia. Dziś obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców to już norma. Sprawdzając propozycje sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią bajecznie udekorowane miejsce, ale również współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem obiadu i która zapewni fachową obsługę uczestników. Jeśli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, zalecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym rodzina bądź fotograf wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się pod gołym niebem. Ważny jest też taki dobór lokalu na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, tak samo jak powrót gości do zarezerwowanego noclegu lub domu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]