Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Jeśli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien, skieruj się tutaj.

Na samopoczucie lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed zimnem i wilgocią, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]