Opieka nad grobem

Opieka nad grobami Kraków - więcej o tej usłudze.

Wygląd miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest wyrazem naszej pamięci. Nie zawsze niestety mamy chwilę, by się nimi zaopiekować – także, jeśli groby zlokalizowane są w tym samym miejscu, gdzie żyjemy. Największe problemy zaczynają się zaś, jeśli naszych bliskich pochowaliśmy w innej miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami z pewnością nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki muszą pozostać brudne – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka pomoc?

Czemu powinniśmy postawić na opiekę nad grobami?

Na taką pomoc stawiają nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym firm łatwo spotkać również ludzi na emeryturze, którzy na sprzątanie grobów swoich krewnych po prostu nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których domeną jest opieka na grobami nierzadko proponują również pochodne usługi, czyli zakładanie siedzeń albo doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz korekty napisów.

Koszty opieki nad grobami

Ceny, jakie musimy zapłacić osobom opiekującym się grobami naszych najbliższych są bardzo różne. Zależne są w szczególności od rodzaju pomocy – gdy decydujemy się na tylko pojedyncze sprzątanie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu PLN. Gdy jednak chcemy, by firma sprzątała nagrobek regularnie, musimy pogodzić się z kosztem nawet 400 złotych co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, że koszty uzależnione są również od wielkości nagrobków, zaś najbardziej kosztowne będzie czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Nasze dane kontaktowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]