Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie catering przekąski. Skieruj się w to miejsce.

Organizacja nawet ogromnej imprezy nie jest trudnością, o ile mamy mnóstwo wolnego czasu na zamawianie niezbędnych produktów, a także późniejsze samodzielne przyrządzanie z nich smacznych przysmaków dla uczestników zabawy. Wprawdzie nie każdy ma taką swobodę, ale nie znaczy to od razu, że powinno się rezygnować z pomysłu celebracji znaczącego jubileuszu. W takim przypadku warto zamówić usługę cateringu kanapkowego.

Finger food catering – umożliw gościom prowadzić swobodną konwersację

Catering kanapkowy, znany również jako finger food catering, to oferta skierowana głównie do firm, jakkolwiek decydują się na nią coraz częściej także osoby prywatne oraz rozmaite instytucje planujące wykwintne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie uroczystości w potrawy w wariancie finger food, czyli drobne przekąski, które można zjeść stojąc i nie korzystając ze widelca. Idealny finger food nie wymaga też zastosowania talerza – to porcja na “jeden kęs”. Finger food to przede wszystkim tartoletki warzywne oraz owocowe, sandwicze lub koreczki. Ta wersja cateringu świetnie zdaje egzamin na imprezach, podczas których organizatorom zależy na ogólnej interakcji zaproszonych gości. Pozwala on na uczestniczenie w nieskrępowanych rozmowach, przy czym nie sprowadza interakcji tylko do gości usadzonych przy konkretnym stoliku.

Atuty cateringu finger food?

Zlecenie przyszykowania cateringu kanapkowego zewnętrznemu podmiotowi ma wiele zalet, które dostrzegą zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim tym sposobem rozwiązuje się kwestia związany z ułożeniem stolików i stresu z planowaniem usadzenia uczestników uroczystości. Zimne i ciepłe napoje oraz dania postawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy ma na to ochotę. Ułatwia to organizację eventów głównie w małych aulach, gdzie użycie optymalnej liczby stołów byłoby niełatwe. Catering finger food automatycznie sprawia również, że bankiet ma mniej formalny, luźniejszy klimat. Warto zaakcentować, iż menu z drobnych przekąsek jest z reguły tańsze aniżeli eleganckie kolacje, a jednocześnie zapewnia większą swobodę dostosowania ich do potrzeb żywieniowych uczestników bankietu. Co najważniejsze, catering kanapkowy nie wymaga dostępu do kuchni, a to często bywało główną przeszkodą przy planowaniu imprez w siedzibach firm.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]