Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Dalsze informacje o regulacji okien Warszawa na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – żeby właściwie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje trudności z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać fachowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]