Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy podczas różnego typu remontów, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.