Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Jeśli potrzebujesz filtru F7, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y2nc8ot6

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, głównie w pomieszczeniach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej lub budynkach mieszkalnych świetnie sprawdzą się filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, włosy lub dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę wyróżniającą się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba zachować wysokie normy sterylności

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na sprawną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu instalowane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy czystości powietrza, np. w przemyśle optycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46