Najpiękniejsze miejsca i miasta w Małopolsce – jak łatwo zaplanować wizytę na południu Polski

Co powinno się wiedzieć o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc często z trudem można odnaleźć się w zalewie informacji o ciekawych zabytkach i najnowszych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

By przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą Centra Informacji Turystycznej, motele, hotele i schroniska, jak również zabytki i galerie położone w miastach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi czar parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz atrakcje narciarskie.

Serwis o zabytkach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i inne górskie miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego