Atuty oczyszczaczy powietrza

Polacy pomału przekonują się, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyłki kwiatów, dym tytoniowy, spaliny pojazdów, roztocza czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz łatwe w użyciu.