Jak zamontować panele podłogowe?

Chcesz nabyć podłogi drewniane Baltic Wood? Koniecznie odwiedź tę stronę

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pokojach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Musisz zatem zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]