akcesoria do alkoholu

Akcesoria do alkoholu – w co warto się zaopatrzyć?

Samodzielny wyrób alkoholi, niegdyś niezwykle popularny, obecnie powraca do łask. Do poszukiwań popychają nas nie tylko względy finansowe (alkohole wyprodukowane na własną rękę są znacznie tańsze od tych ze sklepu), ale także skłonność do eksperymentowania, możliwość wytworzenia trunków według naszych upodobań oraz satysfakcja płynąca ze spożywania swoich alkoholi. Większość osób, które samodzielnie przygotowują domowe napoje, wybiera piwo, nalewki, cydr bądź wino, chociaż nie brak też wielbicieli tradycyjnego samogonu. Jednak bez względu na to, w których alkoholach się specjalizujemy, powinniśmy zaopatrzyć się w właściwy sprzęt.

Jakie akcesoria do alkoholu są najprzydatniejsze?

Wyrób alkoholu w domu jest niemożliwy bez naczyń i akcesoriów do fermentacji – specjalnych pojemników, rurek, korków czy balonów. Co więcej, do każdego typu trunku wymagane są inne akcesoria – w przypadku piwa są to na przykład kotły i chłodnice, natomiast dla wina – prasa do owoców. Do rozlewania alkoholi niezbędne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednak spis potrzebnych akcesoriów się nie zamyka, gdyż butelki z napojami należy odpowiednio oznakować.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe i etykiety

Etykiety na bimber lub pozostałe alkohole domowe możemy wykonać samodzielnie. Zdecydowanie lepiej będą jednak wyglądać butelki z zabezpieczającymi korek kapturkami i dekoracyjnymi etykietami na wódkę, które bez obaw możemy wręczyć krewnym jako upominek albo zaserwować podczas towarzyskich imprez. Szczególny wariant takich dodatków to etykiety weselne, które możemy nakleić nie tylko na własnych alkoholach, ale też tych kupionych w sklepie i podkreślić tym samym charakter imprezy.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]