sprzęt do drenażu limfatycznego

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Presoterapia to forma masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – stymulacja przepływu limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie używają maszyny do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym cyrkulację limfy. Jest wiele zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe aparaty do presoterapii

Mnóstwo opcji użycia aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby często korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu przenośnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe czy miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]