Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Jeśli chcesz kupić bagażniki bazowe, odwiedź tę stronę.

Podróż samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem kajaki, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]