Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Dalsze informacje o antenie telewizyjnej.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dziś naprawdę szeroki. W sklepach znajdują się siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Trzeba pamiętać, że pod uwagę powinno się brać szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]