Do czego służy lonża jeździecka?

Dalsze informacje o lonży dla konia.

Lonża jeździecka to akcesorium cyklicznie wykorzystywane w czasie lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie poleca się ich szukać?

Rodzaje i funkcja lonży dla konia

Lonża dla konia to właściwie długa linka, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, trzymaniem wodzy oraz dosiadaniem. Zwierzę prowadzi się po obrysie koła, natomiast lonża jest stosowana do kontrolowania reakcji konia. Narzędzie to służy też cyrkowcom oraz woltyżerom do doskonalenia technik i asekuracji wykonywanych trików. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może też być stosowana w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim wypadku służy do treningu młodych koni oraz zagwarantowania im stosownej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie kupić akcesoria znanych firm?

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych, które sprzedają profesjonalny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Dostarczają one lonże dla konia od znanych producentów – jak np. Harrys Horse, Kerbl czy Start. Szukasz lonży w brązowym, czerwonymalbo niebieskim kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment akcesoriów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych dżokejów. W sklepie oferowane są produkty wykonane m.in. z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]