drzwi wejściowe drewniane

Drzwi wejściowe drewniane – standardowe, dwuskrzydłowe i na wymiar

Drzwi zewnętrzne spełniają sporo zadań – ochraniają mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, oddzielają od szumu docierającego z dworu oraz strzegą przed wtargnięciem osób niepowołanych. Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe? Czemu warto zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi drewniane zewnętrzne – komfort termiczny oraz solidność

Kupno drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy inwestor. Drewniane drzwi wejściowe od lat cieszą się ogromnym uznaniem, ze względu na swoje cechy oraz solidność. Naturalny surowiec wygląda rewelacyjnie i można go wykończyć na sporo sposobów. Poprawnie zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się energooszczędnością i posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż koszty ogrzewania są dużo niższe, a mimo wszystko w domu odczuwamy komfort termiczny. Kupując drzwi do domu należy zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm lub 92 mm. Z uwagi na swoje właściwości znacznym popytem cieszą się zwłaszcza ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna klejonego trójwarstwowo – nie ulegają odkształceniu i uszkodzeniom mechanicznym, toteż świetnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi zewnętrzne są wyposażone w najlepsze uszczelki.

W co wyposażone są dwuskrzydłowe drzwi wejściowe?

Producenci oferują także wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w razie posiadania niestandardowych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla osób, które kładą nacisk na niebagatelny design. Jeśli poszukujemy drewnianych drzwi dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które zrealizuje nietypowy projekt na zlecenie, a równocześnie zagwarantuje długą gwarancję na swój wyrób. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, na przykład witrażowe. Klienci mogą również wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Oprócz walorów estetycznych, warto też położyć nacisk na inne atuty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Ciężko je sforsować, ponieważ obecnie często zaopatruje się je w systemy antywłamaniowe. Zapewnia to lokatorom bardzo dobrą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe mają również wielopunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg aluminiowy lub drewniany. Współcześnie w trakcie wytwarzania drewnianych drzwi wejściowych korzysta się z najlepszej jakości środków impregnujących, które zabezpieczają ich powierzchnię przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]