Jak dobrać buty na motor odpowiednio do potrzeb?

Chcesz kupić buty motocyklowe? Kliknij tu.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, bardzo dobrze się prezentują i z pewnością niejedna osoba chciałaby je mieć ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich głównymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motocyklem i zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w czasie ewentualnego wypadku.

Czym cechują się popularne kategorie butów na motor?

Nie tylko nowi kierowcy, ale też osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na jednośladach, mają kłopot z tym, które buty motocyklowe będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z ubraniami i akcesoriami dla motocyklistów kupimy kilka rodzajów butów. To przede wszystkim:
1. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, nierzadko do połowy łydki i wykonane są z materiałów ochraniających nogę przed wilgotnością.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są znakomite na spokojną, względnie wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest mniejsze, stąd też zapewnienie osłony stopie nie jest tu kluczową cechą. Ich zaletą jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na nogach.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i trasach szybkiego ruchu, gdzie ryzyko wypadków i urazów jest wyraźnie większe. Buty na motor tego typu mają stosowne wzmocnienia minimalizujące niebezpieczeństwo skaleczenia skóry i złamania kości śródstopia lub goleni. To obuwie jest długie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać pieszo.

Na co zwrócić uwagę kupując buty na motor?

Kupując buty na motocykl należy uprzednio ustalić, jakie mają mieć główne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się dotkliwymi obrażeniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty enduro używane jedynie do przemieszczania się po mieście, będą może prezentowały się wspaniale, ale kierowca nie będzie czuł się w nich komfortowo. Zadaniem obuwia na motor, tak jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy i asekuracja kierowcy, z tej przyczyny jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest nadzwyczaj istotna. Kupujmy więc obuwie renomowanych firm. W razie wątpliwości trzeba zawsze zwrócić się o wskazówkę do bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym zamierzamy wykonać zakup obuwia.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]