Jak odzież i bielizna kompresyjna wpływają na komfort ćwiczeń?

Dowiedz się, gdzie kupić odzież kompresyjną.

O odzieży termoaktywnej słyszał praktycznie każdy, jednak nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo to pojęcie zwykle kojarzone z akcesoriami stosowanymi w medycynie. W tym tekście przedstawimy tę kategorię odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na efektywność treningu osoby, która ją zakłada.

Odzież i bielizna kompresyjna – zalety

Bielizna i odzież kompresyjna to wyspecjalizowane wyroby, które mają liczne własności pozytywnie oddziałujących na wygoda ćwiczeń. Przede wszystkim taka odzież ściśle przylega do ciała co powoduje, iż opięte nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta z reguły bezszwowa odzież, skutkuje lepszym ukrwieniem i dotlenieniem tkanek oraz skuteczniejszym odprowadzeniem “zakwasów” z pracujących mięśni. Wysokiej klasy odzież uciskowa latem nie pozwoli na przegrzanie organizmu, a zimą sprawnie zabezpieczy go przed chłodem. Ta właściwość ubrań kompresyjnych pozwala na wykorzystanie ich zarówno przez sportowców lubiących treningi outdoorowo, jak i tych ćwiczących w zaciszu siłowni. Następną niesłychanie ważną właściwością bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność zabezpieczenia mięśni przed mikrourazami, bo ogranicza ona drgania oraz wstrząsy mięśni, częstokroć powracające w trakcie treningów siłowych.

Odzież kompresyjna – czy zawsze nosić w czasie ćwiczeń?

Odzież kompresyjna opracowana została przede wszystkim do zakładania jej w czasie aktywnego treningu. Np. spodnie o właściwościach uciskowych normują pracę tkanki mięśniowej nóg, pośrednio pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, z kolei koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie grzbietu i brzucha. Profesjonalni sportowcy, skupieni na ćwiczeniach wszystkich mięśni często stosują kombinezonów kompresyjnych, natomiast przeciętni klienci klubów fitness zwykle korzystają z zestawu top plus spodnie. Getry czy skarpetki kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednakże poleca się używać ich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, by szybciej odbudować mięśnie. Ważne jest też, żeby dobrze dobrać rozmiar bielizny czy odzieży kompresyjnej, tak żeby nie była przyczyną zbyt silnego ucisku, który mógłby mieć negatywny wpływ na krążenie. Bielizna i odzież kompresyjna damska oraz męska to produkt, który bez problemu kupimy w większości sklepów sportowych.

Nasze dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]