Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Tu kupisz kaski do jazdy konnej

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można kupić 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]