Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – rodzaje i ich skład

Jeśli chcesz nabyć kremy przeciwzmarszczkowe do cery, koniecznie odwiedź tę stronę.

Nawet młoda skóra bez problemów wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować tok wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się niekorzystnych zmian, wśród których wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak istotne jest, aby używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku oraz rodzaju skóry. Na szczęście nie jest to trudne, bowiem w sprzedaży dostępne są kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajdziemy w ich składzie?

Najistotniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy nierzadko zawierają mocznik – czynnikłączący molekuły wody i w ten sposób zapobiegający jej utracie, a poza tym zmiękczający skórę. Kosmetyki tego rodzaju zawierają również tłuszcze zwane ceramidami, które także zapobiegają utracie wody dzięki temu, iż zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest też skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego skóry człowieka. W odpowiednim nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne szkodliwe elementy, a poza tym umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć do skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dobierz do wieku i typu skóry

Kosmetyki przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka kategorii. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest konkretny preparat. Przy jego wyborze należy także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]